Jak zhubnout břicho

13.11.2020

Jak zhubnout břicho je další z nejvíce frekventovaných otázek žen.  Pokud chceme zhubnout břicho, musíme zhubnout tuk nejenom po celém těle, ale přihlédnout i k tomu, zda nejsme v chronickém stresu. Pokud jsme totiž ve stresu, tělo produkuje hormon kortizol, který posouvá tukové buňky z jiných částí těla do oblasti břicha a vytváří jakýsi val či štít, kterým, dalo by se říci, nás jakoby "chrání". Takže práce na odbourání stresu bude v této otázce naším velkým pomocníkem. 

Dále bude určitě stát za pozornost naše střevo a jeho mikrobiota. Je důležité mít funkční a zdravé střevo nejen proto, že chceme zhubnout břicho, ale v našem střevě se tvoří imunita (cca z 80%) a vzniká zde také např. hormon štěstí serotonin. Jak toho docílit? Důležité je každodenní vyprazdňování, to si pohlídejme. Dále příjem vlákniny (měla by být kolem 30g denně), prebiotik a dostatečného pitného režimu. Vlákninu najdeme hlavně v zelenině, ovoci a luštěninách. Prebiotika v kysaných mléčných nápojích typu kefír, kyška, acidofilní mléko (1 denně) nebo např. v kysaném zelí či kimči. Probiotickým drinkem začíná například svůj den i vévodkyně Kate.

Dále je vhodné vzdát se alkoholu, který potlačuje metabolismus tuků až o 70%. Rozkládá se na acetát - ten tělo spaluje přednostně a další látky musí čekat a jsou snadněji uloženy na tuk. Vhodné je zařadit pravidelné popíjení čisté vody přes den a hořké čaje Puerh nebo Matcha.

Fruktóza - průmyslově zpracovanou neumí naše játra zpracovat, protože je pro tělo nepřirozená a ukládá se rovnou v podobě břišního tuku. Čtete tedy složení výrobku a tam kde je fruktóza obsažená, výrobek nekupujte. V pořádku je v rozumném množství fruktóza v ovoci, jelikož se tam vyskytuje v celém komplexu látek, jako např. vláknina  a vitamíny, které ji neutralizují.

Zařaďte do svého jídelníčku ořechy, zejména arašídy (nepražené, nesolené), které působí na úbytek viscerálního (útrobního) tuku. Doporučuji hrstku v dopoledních hodinách, ne večer. Kalorií se nebojte, ořechy nejsou zdaleka tak kalorické jak se předpokládalo.

Jezte do 80% nasycení. Toto pravidlo kromě zdravé stravy dodržují na ostrově Okinawa, ostrově stoletých, štíhlých, vitálních :-).

Podpořme zhubnutí břicha zařazením denodenních cviků ráno, stačí 5 minut, ale pravidelně. Vyberme si jeden cvik na břicho, který nám "sedí" a ráno, stejně jako si čistíme zuby, si udělejme zvyk si na břicho zacvičit. Výsledky budou překvapující. Hodně zdaru!

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Je to tak, ale mnoho obézních má ve svém jídelníčku příliš málo bílkovin. Velmi často jich jedí jen poloviční množství než kolik by měli, mají hlad, jsou unavení, podráždění a řeší problém neustálého nárůstu váhy i přes opakované snahy o její redukci. Jejich jídelníček nemusí být vůbec energeticky bohatý, naopak. Přesto se jejich snaha míjí...

InBody 270 používaný v mé poradně oceňují klienti k přehlednému zobrazení jak na tom jejich tělo je. Často používané BMI se používá jako zvyklost a hodně lidí neví, že pokud budeme mít například dva jedince se stejnou váhou, jeden může mít váhu ve svalech a druhý v tuku při stejné váze. A tito dva lidé budou mít BMI stejné. A...

Jak zhubnout břicho je další z nejvíce frekventovaných otázek žen. Pokud chceme zhubnout břicho, musíme zhubnout tuk nejenom po celém těle, ale přihlédnout i k tomu, zda nejsme v chronickém stresu. Pokud jsme totiž ve stresu, tělo produkuje hormon kortizol, který posouvá tukové buňky z jiných částí těla do oblasti břicha a vytváří jakýsi val či...