Jak zhubnout břicho

13.11.2020

Jak zhubnout břicho je další z nejvíce frekventovaných otázek žen.  Pokud chceme zhubnout břicho, musíme zhubnout tuk nejenom po celém těle, ale přihlédnout i k tomu, zda nejsme v chronickém stresu. Pokud jsme totiž ve stresu, tělo produkuje hormon kortizol, který posouvá tukové buňky z jiných částí těla do oblasti břicha a vytváří jakýsi val či štít, kterým, dalo by se říci, nás jakoby "chrání". Takže práce na odbourání stresu bude v této otázce naším velkým pomocníkem. 

Dále bude určitě stát za pozornost naše střevo a jeho mikrobiota. Je důležité mít funkční a zdravé střevo nejen proto, že chceme zhubnout břicho, ale v našem střevě se tvoří imunita (cca z 80%) a vzniká zde také např. hormon štěstí serotonin. Jak toho docílit? Důležité je každodenní vyprazdňování, to si pohlídejme. Dále příjem vlákniny (měla by být kolem 30g denně), prebiotik a dostatečného pitného režimu. Vlákninu najdeme hlavně v zelenině, ovoci a luštěninách. Prebiotika v kysaných mléčných nápojích typu kefír, kyška, acidofilní mléko (1 denně) nebo např. v kysaném zelí či kimči. Probiotickým drinkem začíná například svůj den i vévodkyně Kate.

Dále je vhodné vzdát se alkoholu, který potlačuje metabolismus tuků až o 70%. Rozkládá se na acetát - ten tělo spaluje přednostně a další látky musí čekat a jsou snadněji uloženy na tuk. Vhodné je zařadit pravidelné popíjení čisté vody přes den a hořké čaje Puerh nebo Matcha.

Fruktóza - průmyslově zpracovanou neumí naše játra zpracovat, protože je pro tělo nepřirozená a ukládá se rovnou v podobě břišního tuku. Čtete tedy složení výrobku a tam kde je fruktóza obsažená, výrobek nekupujte. V pořádku je v rozumném množství fruktóza v ovoci, jelikož se tam vyskytuje v celém komplexu látek, jako např. vláknina  a vitamíny, které ji neutralizují.

Zařaďte do svého jídelníčku ořechy, zejména arašídy (nepražené, nesolené), které působí na úbytek viscerálního (útrobního) tuku. Doporučuji hrstku v dopoledních hodinách, ne večer. Kalorií se nebojte, ořechy nejsou zdaleka tak kalorické jak se předpokládalo.

Jezte do 80% nasycení. Toto pravidlo kromě zdravé stravy dodržují na ostrově Okinawa, ostrově stoletých, štíhlých, vitálních :-).

Podpořme zhubnutí břicha zařazením denodenních cviků ráno, stačí 5 minut, ale pravidelně. Vyberme si jeden cvik na břicho, který nám "sedí" a ráno, stejně jako si čistíme zuby, si udělejme zvyk si na břicho zacvičit. Výsledky budou překvapující. Hodně zdaru!

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Často se setkávám s otázkou co s chutí na sladké. Je dobré, pokud zcela vyloučíme jednoduché sacharidy (dortíky, oplatky, bonbóny atd.), to je krok číslo jedna. Pokud dodržujeme vyváženou stravu a přesto nás přepadne chuť na sladké, je dobré zkusit sníst kousek ovoce, zejména bobulovité. Pokud chuť na sladké stále přetrvává, můžeme mít připraveny...

Frekvence solfeggio jsou součástí staré šestitónové stupnice, o níž se věří, že obsahovala posvátnou hudbu, včetně slavných a krásných gregoriánských chorálů.

https://www.idnes.cz/xman/styl/inbody-mereni-fitness-tuk-vaha-hmotnost-metabolismus.A230906_183821_domaci_nema