Jak zhubnout břicho

13.11.2020

Jak zhubnout břicho je další z nejvíce frekventovaných otázek žen.  Pokud chceme zhubnout břicho, musíme zhubnout tuk nejenom po celém těle, ale přihlédnout i k tomu, zda nejsme v chronickém stresu. Pokud jsme totiž ve stresu, tělo produkuje hormon kortizol, který posouvá tukové buňky z jiných částí těla do oblasti břicha a vytváří jakýsi val či štít, kterým, dalo by se říci, nás jakoby "chrání". Takže práce na odbourání stresu bude v této otázce naším velkým pomocníkem. 

Dále bude určitě stát za pozornost naše střevo a jeho mikrobiota. Je důležité mít funkční a zdravé střevo nejen proto, že chceme zhubnout břicho, ale v našem střevě se tvoří imunita (cca z 80%) a vzniká zde také např. hormon štěstí serotonin. Jak toho docílit? Důležité je každodenní vyprazdňování, to si pohlídejme. Dále příjem vlákniny (měla by být kolem 30g denně), prebiotik a dostatečného pitného režimu. Vlákninu najdeme hlavně v zelenině, ovoci a luštěninách. Prebiotika v kysaných mléčných nápojích typu kefír, kyška, acidofilní mléko (1 denně) nebo např. v kysaném zelí či kimči. Probiotickým drinkem začíná například svůj den i vévodkyně Kate.

Dále je vhodné vzdát se alkoholu, který potlačuje metabolismus tuků až o 70%. Rozkládá se na acetát - ten tělo spaluje přednostně a další látky musí čekat a jsou snadněji uloženy na tuk. Vhodné je zařadit pravidelné popíjení čisté vody přes den a hořké čaje Puerh nebo Matcha.

Fruktóza - průmyslově zpracovanou neumí naše játra zpracovat, protože je pro tělo nepřirozená a ukládá se rovnou v podobě břišního tuku. Čtete tedy složení výrobku a tam kde je fruktóza obsažená, výrobek nekupujte. V pořádku je v rozumném množství fruktóza v ovoci, jelikož se tam vyskytuje v celém komplexu látek, jako např. vláknina  a vitamíny, které ji neutralizují.

Zařaďte do svého jídelníčku ořechy, zejména arašídy (nepražené, nesolené), které působí na úbytek viscerálního (útrobního) tuku. Doporučuji hrstku v dopoledních hodinách, ne večer. Kalorií se nebojte, ořechy nejsou zdaleka tak kalorické jak se předpokládalo.

Jezte do 80% nasycení. Toto pravidlo kromě zdravé stravy dodržují na ostrově Okinawa, ostrově stoletých, štíhlých, vitálních :-).

Podpořme zhubnutí břicha zařazením denodenních cviků ráno, stačí 5 minut, ale pravidelně. Vyberme si jeden cvik na břicho, který nám "sedí" a ráno, stejně jako si čistíme zuby, si udělejme zvyk si na břicho zacvičit. Výsledky budou překvapující. Hodně zdaru!

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Keto dieta

15.09.2023

V poslední době velmi populární a vyhledávaná keto dieta. Dieta bohatá na bílkoviny s minimem sacharidů se stala hitem poslední doby. Bohužel je to zase jenom dieta. Tedy proces, který působí jen po tu dobu co se drží. Poté nastává nabrání váhy zpět, za to s jojo efektem. Navíc jsou enormně zatěžovány ledviny, což málokdo ví. U těch by...

InBody v praxi

15.09.2023

Jak jsem zmínila v článku o BMI, Inbody umí narozdíl od BMI rozlišit jak je váha těla způsobena - jestli svaly nebo tuky a v jakém poměru. Měření je vhodné pro každého kromě těhotných žen a lidí s kardiostimulátorem, to jsou kontraindikace. Samotné měření probíhá tak, že si dotyčný stoupne bos na přístroj a uchopí madla (přístroj sám koriguje kdy...

Poslední dobou se často setkávám s dotazem co vlastně dělat za svačinky dětem do školy, aby to bylo zdravé, nápadité a rozmanité. Chtěla bych vám doporučit knížku Velká svačinková bichle od autorek Mähringové a Břicháčkové. Opravdu zdroj výborné inspirace pro ty, kterým dochází nápady a chtějí připravovat domácí zdravé svačiny.