Jak zhubnout - dodatek k článkům

V článcích níže jsme si ukázali jak jednotlivé potraviny, které jíme spíše ze zvyku denně, mohou ovlivnit nárůst váhy o X kilogramů za rok. Pokud se tedy zamyslíme nad svým jídelníčkem a vysadíme věc, kterou hřešíme právě my, můžeme si výrazně pomoci. Takže kupříkladu: pokud vysadíme  1 litr sladké limonády denně, v hodnotě 2000kJ,  může nám to pomoci snížit váhu o oněch 20kg za rok. Totéž udělá 1 jediný croissant denně. 5kg za rok může naskočit z denního popíjení dvoudecky bílého suchého vínka! A pokud k tomu zaskousneme trošku brambůrků či keksíků, ejhle, 10kg nahoře a my říkáme, že nevíme jak. 

Pokud tedy vysadíme naše "malé hříchy", uděláme hodně. Ovšem pokud to myslíme doopravdy vážně, je potřeba vysadit polotovary, jíst skutečné čerstvé potraviny, pít zejména čistou vodu, vybírat si nechemickou kosmetiku, jíst vědomě a zařadit alespoň 3h pohybu týdně. Je třeba se též zaměřit na spánek a psychickou pohodu. to vše nastavujeme na našich konzultacích s přesným měřením přístroje InBody.Jak zhubnout 20kg za rok

Musíte jíst o 2000kJ denně méně


Co si odříci? Každý den jednu z následujících položek: dva plátky bábovky, croissant, chléb se sýrem (100 g chleba a 60 g hermelínu nebo nivy nebo 45procentního ementálu), 100 g bagety, 100 g vysočiny či čabajky, 100 g játrové paštiky, smažený sýr (100 g), řízek (120 g), husu (150 g), Big Mac, 2 chlebíčky, 100 g slaného pečiva či tyčinek, 80 g buráků, Disco sušenky (100 g), čokoládu (80 g) nebo litr sladké limonády, džusu, dva půllitry tmavého či 3 půllitry světlého piva a podobně.

Stojí za to se zamyslet nad pravidelným popíjením piva či "nevinným" chroupáním sušenek "ke kafi" :-).

Jak zhubnout 10kg za rok

Musíte jíst o 800 kJ denně méně


Co si odříci? Každý den jednu z následujících položek: vynechte jedno veké pivo, menší zákusek, chlebíček, jedny malé smažené hranolky, dvě deci džinu s tonikem, 5 cl vaječného koňaku, čtyři deci sladké limonády, pět deka 45% sýra

Znamená to tedy, pokud si dáme dáme denně drink gintonik, ani se nenadějeme a je za rok je nahoře 10kg ani nevíme jak :-)

Jak zhubnout 5 kg za rok

Musíte jíst o 400 kJ denně méně

Co si odříci? Každý den jednu z následujících položek: krajíc chleba, 50 g párku, jeden rohlík, 20 g čokolády, dvě deci pomerančového džusu nebo limonády.
Vyplatí se také nahrazovat: místo 100 g tučného sýra si můžete vzít 30% Eidam, místo tučného tvarohu polotučný, místo klasické tlačenky si dejte drůbeží, místo limonády vodu nebo čaj bez cukru...

Jak zhubnout 2 kila za rok

Musíte jíst o 200 kJ denně méně.

Co si odříci? Každý den jednu z následujících položek: decilitr polotučného mléka, decilitr vína, dva decilitry sladké minerálky, jeden plátek šunky, dvě kostky cukru do kafe či čaje, půlku rohlíku, velký čtvereček čokolády, Znamená to, že pokud si denně odřeknete 1 z těchto položek (samozřejmě existuje spousta dalších), bude to znamenat sníženou energetickou bilanci, která se bude rovnat 2 kg/rok. 

Přemýšlejmě co si dáme do úst, jezme vědomě, vyplatí se to:-).


InBody 270 používaný v mé poradně oceňují klienti k přehlednému zobrazení jak na tom jejich tělo je. Často používané BMI se používá jako zvyklost a hodně lidí neví, že pokud budeme mít například dva jedince se stejnou váhou, jeden může mít váhu ve svalech a druhý v tuku při stejné váze. A tito dva lidé budou mít BMI stejné. A...

Při tématu jak zhubnout je dobré pamatovat také na psychologické aspekty. Zdravá výživa, zdravý životní styl, zdravý jídelníček a dietní jídla jsou vaši kamarádi a přesto to někde drhne? Netrpíte náhodou emočním hladem, přejídáním či nekontrolovanou chutí k jídlu? Pojďme se na jednotlivé aspekty podívat podrobněji.

Vytvořte si nejprve vizi k tématu "jak zhubnout". Začneme tím, že si napíšeme DO KDY chci zhubnout a KOLIK kilogramů. Napište si DŮVODY. Napište si, v ČEM BUDOU VAŠE POCITY JINÉ NEŽ DOTEĎ. Vejdu se do té sukně co se tak smutně krčí vzadu ve skříni? Budu mít víc energie a elánu, cítit se zdráv? Budu se moci předklonit...

Jak zhubnout, jak zhubnout, jak zhubnout. Téma, které trápí spoustu lidí, hledají, zkouší, propadají beznaději, protože informací jak zhubnout je mnoho a většinou se dostaví spíše jen dočasné zhubnutí bez trvalého efektu, leckdy i s jojo efektem. Informací, často protichůdných je mnoho, jak se v tom vyznat?

V dnešní covidové době je spoustu strachu a nejistoty, změn a obav o zdraví. Pojďme naši energii přesměrovat na to, jak vypevnit naši imunitu a co udělat pro sebe tak, aby se naše uměla bránit případné infekci či infekce proběhla rychle a měla lehký průběh.

Pusťme se do toho, udělejme první krok